معرفی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

0 5

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دانشگاه های شهر اصفهان می باشد. در سال 1325 بنا به درخواست مسئولان استان اصفهان، مجوز تأسیس آموزشکاه صادر شد.

از این رو، هیأت تخصصی جهت راه ­اندازی این مجموعه به اصفهان اعزام شدند و آموزشگاه عالی بهداری در خانه شخص خیّری به نام حاج عبدالرسول رحیم زاده واقع در احمد آباد افتتاح شد.

اما بعد از مدتی این فرد از کار خود منصرف شد و با مساعدت اداره فرهنگ، کلاس­ های دبیرستان سعدی در اختیار این آموزشگاه قرار گرفت و تا زمان تأسیس دانشکده پزشکی در سال 1329،  این همکاری ادامه یافت و در سال ­های بعد این دانشکده به مکان ­های مختلف انتقال یافت.

در سال 1332، بیمارستان نیمه تمام دیگری به دانشکده واگذار شد.

در سال 1337، با تأسیس دانشگاه اصفهان موافقت شد و دانشکده پزشکی، داروسازی و ادبیات از زیرمجموعه ­های دانشگاه اصفهان قرار گرفتند اما این اقدام موفقیت آمیز نبود و در نهایت بعد از فراز و نشیب بسیار هر دانشکده به طور مستقل به فعالیت خود ادامه دادند.

در سال 1341، با انحلال آموزشگاه عالی بهداری، دانشکده پزشکی مستقل به فعالیت خود ادامه داد و دانشکده داروسازی مجددا به دانشکده پزشکی ملحق گردید.

در سال­های بعد، ساختن ساختمان ­هایی برای دانشگاه شروع شد و مراکز درمانی به آن اضافه گردید.

در سال 1365 بعد از قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشکده های مربوط به رشته های پزشکی و پیراپزشکی از دانشگاه اصفهان و با نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مجزا شد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان به ریاست دکتر اسماعیل اکبری تاسیس گردید و تا به امروز به فعالیت خود ادامه می ­دهد.

دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

سایت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.