راهنمای کامل رشته مدیریت و کمیسر دریایی

0 402

معرفی رشته مدیریت و کمیسر دریایی

حمل و نقل از راه دریا به عنوان یکی از راه های حمل و نقل مسافری و باری برای اقتصاد کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است و کشتی به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل در این بین نقش کلیدی و مهمی برعهده دارد.

از آنجایی که مسافرت دریایی از طولانی ترین مسافرت ها می باشد و امکان دارد از چند روز تا چند ماه به طول انجامد مدیریت و رسیدگی به امور کشتی در طول مسیر نیازمند متخصصان مجربی است که از سویی، وظیفه تهیه قطعات‌ یدکی‌ کشتی‌ یا لوازم‌ الکترونیکی‌ و مکانیکی‌ موجود در کشتی‌، سوخت‌ کشتی‌ را برعهده گیرند و از سویی دیگر، در زمینه مدیریت تهیه و نگهداری مواد غذایی‌ برای‌ کارکنان‌ نیروی‌ دریایی‌، تقسیم‌بندی‌ و جا به‌ جایی‌ پرسنل‌ نیروی‌ دریایی‌ نیز انجام وظیفه کنند.

این وظایف در رشته ای به نام رشته مدیریت و کمیسر دریایی جای گرفته است و یک افسر کمیسر دریایی در طول دوران تحصیل خود تمام این مهارت ها را خواهد آموخت.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، یک متخصص دانش آموخته در رشته مدیریت و کمیسر دریایی وظیفه پیش‌بینی‌ و ارائه‌ طرح‌های‌ آموزش‌ ضمن‌ خدمت‌ کارکنان‌ نیروی‌ دریایی‌ و استخدام‌ نیروی‌ انسانی‌ جدید را نیز بر عهده دارد.

لزوم تخصص در مسائل انسانی و فنی بر ضرورت برخورداری از اطلاعات کافی در زمینه های مختلف می افزاید.

چرا که یک افسر کمیسر دریایی باید علاوه بر مسائل مدیریتی در زمینه های فنی وظیفه مدیریت کارکنان نیروی‌ دریایی‌ را نیز به درستی انجام دهد.

توانایی‌های‌ لازم رشته مدیریت و کمیسر دریایی

توضیحات مربوط به این رشته و توانایی‌هایی که جهت تصدی موقعیت‌ شغلی‌ آنT در بخش‌ معرفی‌ رشته‌های‌ دانشگاه‌ علوم‌دریایی‌ امام‌خمینی‌ ذکر شده‌ است‌.

این‌ رشته‌ از میان داوطلبان‌ هر سه‌ گروه‌ آزمایشی‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌ و علوم‌ انسانی‌ دانشجو می‌پذیرد.

برای قبولی در رشته مدیریت و کمیسر دریایی چه رتبه ای نیاز است؟

  • مشاهده رتبه قبول شدگان رشته مدیریت و کمیسر دریایی در سال 96

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.