rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

مشاوره کنکور سراسری

اهمیت مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری کمک می‌کند تا پس از دوازده سال تحصیل دانش آموز در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان بتواند نتیجه خوبی کسب کند؛ چراکه بسیاری از شرایط ادامه تحصیل او در گرو موفقیت در آزمونی است که تعیین می کند چه رشته‌ای را در چه شهر و چه دانشگاهی و با چه شرایط و کیفیتی ادامه دهد.

بنابراین، با توجّه به اینکه هر شخصی در زندگی خود به دنبال دستیابی به اهداف خاصی در زمینه ادامه تحصیل است، موفقیت در کنکور می‌تواند نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای ایفا کند و بسیار حائز اهمیت است. با توجّه به اهمّیت کنکور و نقش مؤثر آن در سرنوشت دانش‌آموزان، مسلّماٌ باید برای موفقیت در کنکور سراسری سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کرد. در این میان اهمّیت مشاوره کنکور سراسری بر کسی پوشیده نیست. مشاوره کنکور در موارد زیر می‌تواند به دانش‌آموز برای موفقیت در کنکور کمک کند:

ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان

حفظ انگیزه برای تلاش جهت آمادگی برای کنکور سراسری بویژه در مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در موارد بسیاری حتی دانش‌آموزانی که از استعداد تحصیلی بالایی برخوردار هستند، به دلیل عوامل مختلف بیرونی و درونی، انگیزه خود را برای تلاش جهت موفقیت در کنکور از دست می‌دهند. ارتباط مداوم مشاور کنکور سراسری با دانش آموز می‌تواند از شدّت این گونه مشکلات بکاهد.

برنامه‌ریزی و تسریع روند آمادگی برای کنکور

موفقیت در کنکور سراسری مانند هر هدف بزرگ دیگری بدون داشتن یک برنامه ریزی صحیح ممکن نیست. از طرفی برنامه ریزی برای کنکور مستلزم شناخت صحیح روند آمادگی برای کنکور و اصول برنامه ریزی است. بنابراین ضروری است کارشناسی در کنار دانش‌آموز وجود داشته باشد تا بتواند در این موارد راهنمایی‌های لازم را به او ارائه دهد و به او در تدوین برنامه درسی کمک کند.

انتخاب رشته

مسلّما داوطلبان کنکور قبل از برنامه‌ریزی برای کنکور، کسب رتبه ای را در نظر می‌گیرند که آنها را به رشته مورد علاقه در دانشگاه مورد علاقه‌شان برساند. پس از آزمون سراسری، دانش‌آموز با کمک مشاورین تحصیلی می‌کوشد با توجّه به رتبه‌ای که کسب کرده و اهداف خود، بدرستی انتخاب رشته کند.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت