مهمترین گام های برنامه ریزی برای قبولی در کنکور 97

0 118

قطعا اکثر داوطلبانی که برای کنکور 97 ثبت نام کرده اند دلشان میخواهد به رتبه های مورد نظرشان دست پیدا کنند و برای رسیدن به این هدفشان از هیچ تلاشی دریغ نمیکنند اما باید بدانید همیشه هم تلاش کردن نتیجه ی خوبی را در پی نخواهد داشت. تلاش و تمرین در صورتی فایده خواهد داشت که برنامه ریزی موثری پشت تلاشتان وجود داشته باشد و همه ی تلاش هایی که میکنید هدفمند صورت گیرد. برای همین در ادامه روش های برنامه ریزی را به شما معرفی خواهیم کرد که در قبولی کنکور سراسری 97 موثر خواهد بود.

رتبه ی مورد نظرتان را مشخص کنید.

برای قبولی در کنکور سراسری 97 باید بتوانید قبل از هر کاری رتبه ای که در نظر دارید را مشخص کنید. یعنی دقیقا بدانید برای قبولی در رشته ای که می‌خواهید وارد آن شوید چه رتبه ای مورد نیاز است. با دانستن این مطلب می‌توانید مشخص کنید که چه درس های از اهمیت بیشتری برخوردارند و باید برای آن ها وقت بیشتری را صرف کنید.

حداکثر میزان مطالعه را در نظر بگیرید.

حداکثر میزان مطالعه باید کاملا واقع گرانه در نظر گرفته شود و برای آن رویا پردازی صورت نگیرد. برای این که بتوانید به قبولی در کنکور 97 دست پیدا کنید باید قبل از هر چیز تلاش کنید تا ساعات ممکن برای مطالعه را به دست آورید و سپس این ساعات را بین درس های مختلف تقسیم بندی کنید.

شما می‌توانید نقاط قوت و ضعفتان را در درس های مختلف در نظر بگیرید و با توجه به آن ساعات مختلف را به درس ها اختصاص دهید. مطمئن باشید با این روش میتوانید در کنکور سراسری 97 موفق شوید و به رتبه ی مورد نظر دست پیدا کنید.

در اواخر هفته برنامه ریزی کنید.

بسیاری از داوطلبان برای قبولی در کنکور سراسری 97 تصور میکنند باید یک بار برای همیشه برنامه ریزی کنند تا به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنند. برای همین با توجه به این باور یک برنامه ریزی ثابت را برای تمامی هفته ها در نظر می‌گیرند و در اواسط راه که امکان عمل به آن وجود ندارد از درس خواندن منصرف می‌شوند.

پس سعی کنید به صورت هفتگی برنامه ریزی هایتان را انجام دهید تا امکان عمل به آن وجود داشته باشد. با این کار می‌توانید در زمان برنامه‌ریزی تمرکزتان را بر روی نقاط ضعف‌تان قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.