مهم ترین دروس برای قبولی در رشته پزشکی

0 1,814

با توجه به نزدیک شدن به کنکور 97 بسیاری از داوطلبان امیدشان را برای قبول شدن در این رشته از دست می‌دهند و تصور می‌کنند که نمی‌‌توانند در دانشگاه های پزشکی پذیرفته شوند. اما بهتر است بدانید اگر قصدتان برای قبولی در رشته ی پزشکی جدی باشد میتوانید با مطالعه ی اصولی کتاب های مختلف رتبه ی خوبی را به دست آورید و از سال جاری وارد یکی از دانشکده های پزشکی معتبر شوید.

بررسی دروس رشته تجربی؛ مهمترین عامل قبولی در رشته ی پزشکی

یکی از مهمترین کارها برای قبولی در رشته ی پزشکی این است که کتاب های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و با روش صحیح مطالعه ی هر کتاب آشنا شوید. این کار باعث میشود تا تسلط بیشتری بر روی درس های مختلف داشته باشید. همچنین باید ضریب درس های مختلف برای قبولی در رشته ی پزشکی را بدانید تا تمرکزتان را بر روی مهمترین دروس قرار دهید. در این مطلب به اختصار درس های مهم برای قبولی در رشته پزشکی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

درس زیست شناسی در کنکور تجربی

زیست شناسی جزء مهمترین درس ها در رشته ی تجربی به حساب می آید و ضریب آن برای رشته ی پزشکی 4 است برای اینکه بتوانید در کنکور 97 رتبه ی خوبی را بدست آورید بهتر است آن را به خوبی مطالعه کنید. بهترین روش مطالعه در درس زیست شناسی این است که هر روز ساعاتی را به آن اختصاص دهید و به صورت ترکیبی به مطالعه مباحث آن بپردازید.

درس ریاضی در کنکور تجربی

درس ریاضی در قبولی رشته پزشکی از ضریب 4 برخوردار است و نقش مهمی را در قبولیتان خواهد داشت. معمولا بیشتر داوطلبان رشته ی تجربی در درس ریاضی به خوبی عمل نمی‌کنند به همین دلیل با تمرکز روی این درس میتوانید تراز خوبی را بدست آورید و این روی رتبه ای که کسب میکنید نتیجه ی خوبی را خواهد گذاشت.

برای موفقیت در درس ریاضی باید تا جایی که امکان دارد تست های سال های اخیر را مورد بررسی قرار دهید. به طور حتم مشابه بسیاری از آن ها در کنکور سال 97 وجود خواهند داشت.

درس فیزیک در کنکور تجربی

ضریب درس فیزیک برای قبولی در رشته پزشکی 4 است به همین علت جزء یکی از مهمترین درس های رشته تجربی قرار میگیرد. در این درس هم میتوانید با بررسی آزمون های سال قبل به تسلط خوبی دست پیدا کنید و به وسیله ی آن رتبه ی خوبی را کسب کنید.

معمولا درس فیزیک دارای سوالات دشوار کمی است و با تسلط نسبی میتوانید به راحتی به اکثر سوالات آن پاسخ دهید و خود را به رشته پزشکی نزدیک تر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.