عنصر اصلی موفقیت در کنکور چیست؟

0 149

عنصر اصلی موفقیت در کنکور

شاید باور نکنید که بسیاری از حرکات و عکس العمل هایی که ما در زندگی روزمره ی خود انجام می دهیم، غیرارادی و نتیجه اندیشه ای است که برای مدت طولانی و پشت سر هم وارد ذهنمان شده و در آن جا مانده است.

همان طور که می دانید انسان ها دارای دو ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه (تلقين) هستند. بسیاری از کارهای فیزیکی که در طی شبانه روز انجام می دهیم، از ضمیر خود آگاه ما سرچشمه می گیرند. اما همه ی باورها و اعتقادات ذهنی، از ضمیر ناخودآگاه فرمان می گیرند.

آنچه طی سال ها در ذهن گرد می آید و سبب می شود که فرد، عکس العملی سازمان یافته در برابر افکار نشان دهد و دیگر حاضر نباشد هیچ گونه مطالبی را بر خلاف آن قبول کند، نشان دهنده ی قدرت بالای ضمیر ناخودآگاه ماست.

به همین جهت روانشناسان موفقیت معتقدند هرگاه فردی تمام ذهنیت خود را بر روی اندیشه با عقیده ای متمرکز و هر روز آن را تقویت کند، این باور شخص، در جهان بیرون، جنبه ی واقعیت پیدا می کند و تحقق می یابد.

استفاده از قدرت تلقین برای موفقیت در کنکور

همه ی انسان ها از قدرت تلقین پذیری برخوردار هستند. کسی در دنیا پیدا نمی شود که تلقین پذیر نباشد. اما درجه ی تلقین پذیری افراد متفاوت  است.

تلقین این قدرت را دارد که شما را در زندگی به اوج برساند. به قول مارک فیشر اگر ناخودآگاه فکر کنی که بردن مسابقه حقت نیست، می بازی.

بنابراین با قدرت میتوان گفت که راز موفقیت هر کس در ناخود آگاه اوست، در این که تا چه اندازه در کنترل این ضمیر غیرارادی خود، مهارت دارد.

از این رو برای موفقیت در کنکور، قدرت تلقین شما اهمیت بسیار زیادی در موفقیت تان دارد و عنصر اصلی برای رسیدن به موفقیت در کنکور می باشد.

در واقع قدرت تلقین و استفاده از آن یکی از کلید های طلایی موفقیت در کنکور و از رموز رتبه های برتر کنکور سال های قبل در رسیدن به اهدافشان می باشد.  موفقیت در کنکور

فقط کافی است که عزم تان را جزم کنید و اولین قدم برای تغییر افکار سازمان یافته ى غلط در ناخودآگاه ذهن تان را بردارید.

می توانید تمام نمی توانم ها را از ذهن تان پاک کنید و كلمات مثبت من می توانم را در سراسر ذهن تان برای انجام هر فعالیتی گسترش دهید.

ما مطمئنیم که اگر تفکر کسی را عوض کنیم، زندگی اش را عوض کرده ایم و کلید تغییر تفکر، تلقین کلامی است.

تلقين کلامی به مرور زمان و با تکرار، وارد ضمیر ناخود آگاه شده و قسمتی از باور فرد می شود.

پس برای شروع اولین گام موثر در رسیدن به اهداف تان، باید باور داشته باشید که می توانید سپس با اشتیاق، کار خود را آغاز کنید و این جمله رو  به یاد داشته باشید که تنها کسانی می توانند کارهای بزرگ انجام دهند که به قدرت ذهن ایمان دارند.

اگر هدفتون موفقیت در کنکور و کسب رتبه خوب و رسیدن به رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تون یا سایر اهدافی که دارین و می خواین بهشون برسید، هست، باید این نکته رو هرگز فراموش نکنید و لحظه به لحظه مواظب گفته ها، فکرها و حرفای دل تون باشین.

مواظب باشین که به خودتون چی میگین. هیچ وقت نگین که چرا زندگی من این جوریه، چرا من اراده و انگیزه و یا حوصله ی انجام کاری رو ندارم، چرا من خوب درس ها رو نمی فهمم و …

چون همه این ها دست خود شماست و این شما هستید که زندگی خودتون رو به خرابه یا به قصری باشکوه و شاهکاری بینظیر تبدیل می کنین.

قهرمانی در وجود تو نهفته است، کافیست بیدارش کنی تا به بهترین خواسته هات برسی و موفق بشی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.