rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

معرفی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

در سال ۱۳۵۳ آموزشگاه بهیاری در شهرستان سبزوار تأسیس شد و از سال ۱۳۶۵ با پذیرش دانشجو در رشته پرستاری و مامائی آموزشگاه بهیاری سبزوار به دانشکده پرستاری-مامائی و تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبدیل شد.

از سال ۱۳۷۴، این دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی مشهد جدا گشت و به صورت مستقل با نام دانشکده علوم پزشکی سبزوار به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۳۸۷ به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سبزوار ارتقا یافت.

دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

پنج بیمارستان در شهرستان سبزوار، مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی شهیدان مبینی (تخصصی زنان)، مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی واسعی، بیمارستان امداد و سوانح (شهید دکتر بهشتی)، بیمارستان قمر بنی هاشم واقع در شهرستان نقاب، بیمارستان ولی عصر (عج ) واقع در شهرستان جغتای، مراکز بهداشتی درمانی شهرستان سبزوار، مراکز بهداشتی درمانی شهرستان جوین مراکز بهداشتی درمانی شهرستان جغتای تحت پوشش این دانشگاه می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حوزه درمان، با راه اندازی بخش جراحی قلب باز، بخش رادیو تراپی، بخش شیمی درمانی، بخش طب هسته ای و در آینده نزدیک با افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه افتخار خدمتگزاری بیشتر را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت