rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بابل

در سال­‌های اول انقلاب، طبق سیاست وزارت فرهنگ و آموزش عالی، تعمیم و گسترش دانشگاه‌­ها و مؤسسه‌­های آموزش عالی از وظایف مهم این وزراتخانه محسوب شده و مسئولان موظف بودند که در جهت تحقق این امر مهم گام بردارند. به همین جهت، هیأتی تخصصی پزشکی به مازندران اعزام شد تا به ارزیابی موقعیت مناطق مختلف مازندران جهت تأسیس دانشکده پزشکی در این استان بپردازد.

در این بررسی تخصصی، شهرهای بابل، ساری و گرگان مورد ارزیابی این هیأت قرار گرفت و در نهایت، بابل به عنوان محل دانشکده انتخاب گردید. زیرا علاوه بر این­که «باغشاه» گزینه مناسبی برای محل دانشکده محسوب می‌­شد، آیت اله روحانی (نماینده ولی فقیه وقت در استان مازندران) از طرح تأسیس این دانشگاه در این شهر حمایت کرد.

در سال ۱۳۶۴ این دانشکده با پذیرش ۵۰ دانشجو شروع به کار کرد و دکتر عسگری نورباران، متخصص جراحی عمومی از سوی دکتر خالق­نژاد که مسئولیت راه ­اندازی این دانشکده را برعهده داشت، به عنوان اولین رئیس دانشکده پزشکی بابل انتخاب شد.

اگرچه از سال ۱۳۶۲ پس از این­که شورای گسترش وزارت علوم مجوز تأسیس دانشکده پزشکی بابل را صادر کرد، این دانشکده زیر نظر وزارت علوم و تحت مدیریت دانشگاه مازندران قرار داشت و ساختمان مجزایی نداشت اما سال ۱۳۷۰ساختمان دانشکده افتتاح شد و دانشکده پزشکی بابل به کار خود به صورت مستقل ادامه داد.

دانشگاه علوم پزشکی بابل دارای ۷ دانشکده، ۳۶۴ عضو هیات علمی است که سالانه حدود ۳۴۴۸ دانشجو در زمینه های مختلف پزشکی و پیراپزشکی مشغول تحصیل در این دانشگاه می­‌باشند.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت