rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

راهنمای کامل رشته کاردانی فنی الکترونیک – صدا و سیما

معرفی رشته کاردانی فنی الکترونیک – صدا و سیما

دهکده جهانی، اصطلاحی است که امروزه برای وضعیت جهان از آن استفاده می شود.

این اصطلاح به وضعیتی اطلاق می گردد که مردم جهان همانند مردم یک دهکده از اوضاع و احوال یکدیگر باخبر بوده و کمتر کشوری می تواند در انزوای ارتباطی به سر ببرد.

این اصطلاح در حقیقت نشان دهنده نقش کلیدی رسانه ها در جهان امروز بوده و باتوجه به پیشرفت روزافزون رسانه های دیداری و شنیداری توجه به رسانه ها از اهمیت اقتصادی و به ویژه سیاسی بالایی برخوردار است.

کشور ایران نیز در چندسال اخیر درصدد ارتقای هرچه بیشتر رسانه های داخلی است تا بتواند در این بازار به رقابت با سایر قدرتمندان رسانه ای بپردازد.

اگرچه مردم همواره بخش محتوایی و دیداری رسانه هار مشاهده می کنند اما رسانه ها نیازمند متخصصانی است که در جهت پیشبرد اهداف فنی به مسئولان صدا و سیمای کشور کمک کنند و به جرأت می توان گفت بدون پشتیبان فنی محتوای پیام هر اندازه مفید بوده باشد، قابلیت انتقال نخواهد داشت.

باتوجه به تنوع صنایع الکترونیکی و مخابراتی سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران و نیاز روز افزون این سازمان به گسترش و نگهداری شبکه‎های رادیو و تلویزیون کشور، دوره کاردان فنی الکترونیک صدا و سیما به عنوان یکی از دروه‎‎های آموزشی رشته برق ارائه شده است.

در این رشته، افراد در زمینه‎های فنی الکترونیک صدا وسیما‌ (فرستنده، صدا و تصویر و صدا برداری) آموزش خواهند دید.

علوم پایه، دروس اصلی برق و دورس تخصصی الکترونیک و مخابرات از جمله واحدهایی است که در صنایع و تکنولوژی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای این رشته دانشگاهی طراحی گردیده است.

برای قبولی در رشته کاردانی فنی الکترونیک صدا و سیما چه رتبه ای نیاز است؟

  • مشاهده رتبه قبول شدگان رشته کاردانی فنی الکترونیک – صدا و سیما در سال ۹۶
طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت