rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

رتبه های قبولی رشته دندانپزشکی در سال ۹۶

برای قبولی در رشته دندانپزشکی چه رتبه ای نیاز است؟ در زیر رتبه تعدادی از پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی در سال ۱۳۹۶ به تفکیک دانشگاه و سهمیه در منطقه آورده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره رشته دندانپزشکی تماس بگیرید.

رتبه قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی در سال ۱۳۹۶

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kzsOH_KLdo9IyZY3CRQ1nDVXOpQ4EvwXnqFBTPr-OLU/edit#gid=0″ use_cache=”no” datatables_page_length=”25″ class=”no-responsive”]

 

دندانپزشکی دانشی است که به تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان میپردازد و سلامت دهان و دندان را تامین میکند. همچنین بسیاری از بیماریها را میتوان با کمک این علم شناخت و از آن پیشگیری کرد‌. در گذشته اما دندانپزشکی به مفهوم گسترده امروزی نبود و بیشتر به دندانسازی و اعمال ساده همچون کشیدن دندان یا ساخت دندان مصنوعی با روشی ابتدایی پرداخته میشد.

رشته دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی دارای دو دوره ۲ و ۴ ساله است که در دوره ۲ ساله اول دانشجویان واحدهای علوم پایه شامل بیوشیمی، آناتومی، بافت شناسی، فیزیولوژی، میکروب شناسی و ایمنی شناسی را می‌گذرانند و پس از اتمام این دوره وارد دوره ۴ ساله تخصصی میشوند و واحدهای اختصاصی همچون ارتودنسی، اندودنتیکس، پروتز های ثابت و متحرک فک و صورت، پریودنتولوژی، جراحی فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک را می‌گذرانند. بینش هنری و دستهایی ماهر از ویژگی هاییست که یک دندانپزشک عمومی باید داشته باشد چرا که برای تراشیدن یا ردیف ساختن دندان و اعمالی این چنین نیاز به نگاهی هنری و کارشناسانه است، همچنین برای کارهای ظریف دندانپزشکی همچون بازسازی دندان دستهایی توانمند لازم است تا بتوان به خوبی از پس آن بر آمد.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در سالهای اخیر موقعیت های شغلی محدود تری نسبت به گذشته پیش رو داشتند از آن جهت که بهداشت نقش پررنگی در جامعه امروزی پیدا کرده و دلیل دیگر آن که رشد پزشکان و دندانپزشکان نسبت به رشد جمعیت افزایش بسزایی داشته است.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت