rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۹-۹۸

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 99-98

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بخاطر دلایل مختلفی در حال افزایش است بخصوص برای موقعیت های شغلی و یا ارتقای جایگاه های شغلی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد می باشند .

در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه های سراسری تنها داوطلبان ممتاز مقطع کارشناسی یا همان استعدادهای درخشان بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امکان راهیابی به این مقطع را خواهند داشت. اما این شامل تمام  دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان نمی­شود. شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد دارای آیین نامه است که وزارت علوم آن را تبیین گردیده و دانشگاه ها موظف اند طبق آیین نامه دانشجوی استعداد درخشان جذب نمایند همچنین  در این آیین نامه شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه های نیز قید گردیده است در ادامه به معرفی دانشگاه های مذکور می­پردازیم.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

برای جزو دانشجوی استعدادهای درخشان محسوب شدن و تحصیل در بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

  1. در المپیاد های علمی – دانشجویی باید  رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی کسب کنید.
  2. دانشجویان نمونه کشوری که توسط معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری معرفی گردیده اند در صورت دارا بودن تراز میانگین کل با ۱۵ درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود که تحصیل می­کنند.
  3. دانشجویان که در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… که رتبه های اول تا سوم را کسب نموده اند.
  4. دانشجویان متقاضی باید جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان ‎هم ‌ورودی رشته خود بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده‌ شده تا پایان نیمسال ششم باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال فارغ‎ التحصیل شده هستند.

شرایط بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

چند سالی است که دانشگاه آزاد هم از ثبت نام بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می­پذیرد اما ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و هم زمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صورت می گیرد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

اکثر متقاضیان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، فکر می­کنند که این مقطع تحصیلی بدون آزمون بوده و تنها در صورت داشتن شرایط می توانند برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام نمایند که طبق ضوابط این دانشگاه این طور نیست. متقاضیان رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باید در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت نمایند. آزمون دانشگاه پیام نور  با کنکور کارشناسی ارشد کاملا فرق میکند و  سوالات طرح شده در این آزمون از دروس اولیه مقطع کارشناسی ارشد می باشد و نمره منفی در آن تاثیری ندارد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش ندارد بنابراین ثبت نام بدون کنکور هم برای این واحدهای دانشگاهی صورت نمی گیرد اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر است.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی طبق فضاسازی های زیاد برای جذب دانشجوی کنکور ارشد مورد قبول و تایید سازمان سنجش و وزارت علوم قرار نگرفت بنابراین در حال حاضر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون امکان ندارد.

پردیس خودگردان : دانشگاه های پردیس خودگردان نیز با شرایط مربوط به هر دانشگاه اقدام به جذب دانشجو می­نماید دانشجویان پذیرفته شده ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد می باشند که هزینه های آن نسبت به سایر دانشگاه ها خیلی زیاد می باشد.

مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی بهگام آماده اند تا با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات داوطلبان عزیز پیرامون نحوه انتخاب رشته اصولی و صحیح باشند.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت