rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

انتخاب رشته در کنکور سراسری

انتخاب رشته در کنکور سراسری

همانطور که می‌دانید دانش آموزان با نزدیک شدن به کنکور سراسری و حتی شنیدن نام آن دچار استرس می‌گردند و سردرگمی های زیادی را تجربه می‌کنند. مخصوصا زمانی که برای انتخاب رشته مردد باشند این استرس ها افزایش پیدا می‌کند به طوری که نمی‌توانند به درستی به مطالعه بپردازند در نتیجه رتبه ی بدی را بدست خواهند آورد. برای همین یکی از مهمترین عوامل برای موفقیت در کنکور انتخاب رشته در زودترین زمان ممکن خواهد بود.

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

چرا انتخاب رشته در کنکور سراسری ترسناک به نظر می‌رسد؟

۱- اهمیت انتخاب رشته کنکور سراسری

اولین عاملی که انتخاب رشته در کنکور سراسری را به عاملی ترسناک تبدیل میکند اهمیت آن است. چون همه ی دانش آموزان میدانند رشته ای که انتخاب خواهند کرد، سرنوشتشان را رقم میزند و در صورت اینکه اشتباه انتخاب کنند، قطعا یک عمر پشیمان خواهند بود.

مشاوره انتخاب رشته تحصیلی بهگام

۲- آشنا نبودن با رشته های کنکور سراسری

مورد بعدی این است که دانش آموزان در زمان انتخاب رشته با ده ها رشته ی مختلف روبرو خواهند شد که در اغلب موارد حتی با آن آشنایی جزئی هم ندارند به همین علت نمی‌دانند دقیقا باید کدام یک را انتخاب کنند و کدام یک نسبت به بقیه برتری خواهد داشت. برای همین سردگرم میشوند و انتخاب رشته ی کنکور سراسری را ترسناک می‌دانند.

۳- آشنا نبودن با علایق

همچنین انتخاب رشته در سنی صورت می‌گیرد که دانش آموزان به راحتی نمی‌توانند علایق واقعی خود را شناسایی کنند، به همین دلیل این ترس برایشان به وجود خواهد آمد که رشته ی انتخابی طبق علایقی که دارند صورت نگیرد و موجب پشیمانی شود.

رتبه و کارنامه قبولی کنکور سراسری ۹۸

برای انتخاب رشته مناسب چه کاری باید انجام داد؟

با توجه به شرایطی که به آن پرداختیم قطعا یک داوطلب کنکور سراسری به تنهایی نمی‌تواند در انتخاب رشته موفق شود به همین دلیل باید فردی وجود داشته باشد که بتواند علایق داوطلب را شناسایی کند و با توجه به این علایق بهترین رشته را انتخاب کند. مشاوران کنکور سراسری بهگام متخصصانی هستند که با تمام رشته های دانشگاهی آشنا هستند و می‌توانند با توجه به علایق  و شرایط داوطلب بهترین رشته ها را پیشنهاد کنند.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت