rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

رتبه و کارنامه قبولی ارشد مهندسی هوافضا ۹۶ – ۹۷

رتبه و کارنامه قبولی ارشد مهندسی هوافضا 96 – 97

رشته مهندسی مهندسی هوافضا یکی از رشته های مجموعه فنی و مهندسی در کنکور کارشناسی ارشد است رشته مهندسی هوافضا جز رشته های جذاب و با شرایط کاری سخت می باشد و جز دانش ها و رشته هایی که یک بخش آن به سایت نظامی وابسته است.

متقاضیان رشته مهندسی هوافضا  برای کسب نتیجه ای بهتر در کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی کارشناسی ارشد ۹۷ می بایست علیرغم داشتن علاقه که یکی از مهم ترین اولویت در انتخاب گرایش مورد نظر می باشد، برنامه ریزی زمانی مناسب را داشته و انتخاب رشته  گرایش مورد نظر خود در کارشناسی ارشد ۹۷ را با شناخت کامل انجام دهند.

 از عواملی که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا، دید کلی و بهتری به داوطلب برای انتخاب رشته مورد نظر خواهد داد ، بررسی و تبیین رتبه و کارنامه های قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سالهای پیشین می باشد.

 برحسب کارنامه اولیه کارشناسی ارشد داوطلبان درصد دروس، رتبه های داوطلب در هر زیرگروه، معدل موثر مندرج می­گردد داوطلب با مقایسه این اطلاعات با رتبه و درصدهای خودش می تواند در مرحله انتخاب رشته گرایش ارشد، خود را با دقت و صحت بیش تری انجام دهد. بخاطر کمک و راهنمایی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد رتبه و کارنامه های قبولی داوطلبان مجموعه شیمی کنکور کارشناسی ارشد، سالهای قبل را  برای مشاهده و استفاده بهتر قرار داده ایم.

داوطلبان  سایر گرایش­ها در رشته های مختلف می توانند رتبه و کارنامه قبولی کنکور کارشناسی ارشد درصد و رتبه قبولی مجموعه های امتحانی مورد نظر خود را مشاهده نمایند. برای درک بهتر عملکرد هر کدام از مواردی همچون تراز و تاثیر معدل را در  کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد را در این بخش توضیح داده شده است.

دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا ۹۶ – ۹۷

بر اساس داده های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد۹۷ ، دانشگاه های سراسری برای دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد شیمی دانشجو می پذیرند . داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ باید دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ را به دقت مطاله نموده و بر حسب رتبه قبولی گرایش مورد نظر را انتخاب نمایند.

داوطلبان گرامی نکته ای که وجود دارد و باید مدنظر قرار گیرد، انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری جدا از دانشگاه آزاد برگزار می شود و شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد۹۷ حق دارند بصورت جداگانه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد۹۷  شرکت نمایند و رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی بهگام با مشاوره و برنامه ریزی و انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور می توانند راه رسیدن به دانشگاه را آسان نمایند.

تأثیر معدل در آزمون

تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد به میزان ۲۰ درصد می باشد. البته دانشگاه مقطع کارشناسی نیز در معدل تاثر گذار است و دانشگاه های برتر در یک ه=عدد بزرگتر از یک ضرب می شوند و به عنوان معدل موثر ذکر می گردد. معمولاً این ضریب بین ۱ تا ۱/۱ می­باشد.

تراز چیست؟

در کل آزمون­های سراسری که آزمون کارشناسی ارشد جز آنها می باشد با توجه به سطح دشواری و ساده بودن سوالات کنکور در یک سال برای رتبه های مختلف، میانگین درصدهای مختلف را رقم می­زند. برای همین مسئله تراز تعریف میگردد.

. فرمول تراز به قرار زیر است.

برای به دست آوردن تراز کل، باید تراز هر درس را ضرب‌ در ضریب آن کنید و با هم جمع کنید. سپس نتیجه را تقسیم بر جمع ضرایب دروس کنید. یعنی:

رتبه و کارنامه های قبولی کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی هوافضا ۹۶ – ۹۷

در این قسمت ، بخشی از کارنامه های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا ۹۶  را که در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاثیرگذار می باشند، قرار داده ایم که داوطلبان می توانند با مقایسه در صدهای که در کنکور کارشناسی ارشد بدست می آورند رتبه خود را در کنکور تخمین بزنند.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا سال ۹۶

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
۴۳ جلوبرندگی روزانه-دانشگاه صنعتی شریف -تهران
۲۴۶ جلوبرندگی روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
۲۸۵ جلوبرندگی روزانه-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
۲۹۰ ائرودینامیک روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
۳۰۶ ائرودینامیک روزانه-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
۳۴۸ دینامیک پروازوکنترل نوبت دوم-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
۵۸۹ ائرودینامیک روزانه-دانشگاه صنعتی مالک اشتر
۶۹۴ جلوبرندگی نوبت دوم-دانشگاه فردوسی مشهد
۷۱۸ ائرودینامیک نوبت دوم-دانشگاه فردوسی مشهد
۹۸۶ جلوبرندگی پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
۹۹۴ سازه های هوایی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی شاهرود
۱۰۱۹ ائرودینامیک پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
۱۰۹۳ سازه های هوایی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی مالک اشتر

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد هوا فضا سال ۹۶

رتبه تراز معدل موثر زبان (ضریب ۱) ریاضیات (ضریب ۲) ائرودینامیک (ضریب ۲) مکانیک پرواز(ضریب ۲) سازه های هوایی (ضریب ۲) طراحی اجسام پرنده (ضریب ۲)
۳۱ ۶۵۲۷ ۱۴٫۳ ۱۵٫۵۶ ۱۰٫۵۳ ۳۸٫۳۳ ۲۵ ۱۶٫۶۷ ۳۳٫۳۳
۷۳ ۵۴۲۳ ۱۷٫۳۱ سفید ۸۲٫۴۶ ۱۳٫۳۳ سفید ۲۶٫۶۷ سفید
۱۷۲ ۴۵۲۹ ۱۳٫۶ ۸٫۸۹ سفید ۱۸٫۳۳ ۱۳٫۳۳ سفید ۴۶٫۶۷
۲۱۳ ۴۳۳۴ ۱۶ ۲۰ -۱۹٫۲۹ ۳۵ ۱٫۶۷ ۶٫۶۷ ۲۸٫۸۹
۲۳۹ ۴۲۳۸ ۱۷٫۲۲ -۲٫۲۱ ۳۶٫۸۴ ۲۶٫۶۷ ۲۵ -۲۴٫۴۳
۲۷۴ ۴۰۶۸ ۱۵٫۷۶ ۳۷٫۷۸ سفید ۸٫۳۳ ۵ ۳٫۳۳ ۳۷٫۷۸
۳۳۵ ۳۸۳۴ ۱۸٫۳۸ سفید ۲۱٫۰۵ ۱۱٫۶۷ سفید ۲۸٫۳۳ سفید
۴۱۲ ۳۵۶۱ ۱۵٫۱۴ ۴۸٫۸۹ -۱٫۷۴ ۳٫۳۳ ۶٫۶۷ سفید ۲۸٫۸۹
۵۲۹ ۳۲۶۶ ۱۷٫۶۷ ۶٫۶۷ -۱٫۷۴ ۳۸٫۳۳ -۱۰ -۶٫۶۶
۵۴۶ ۳۲۳۶ ۱۵٫۱۹ -۱٫۱ ۵٫۲۶ ۱۳٫۳۳ ۱۵ ۳٫۳۳ ۴٫۴۴
۶۹۱ ۲۹۸۱ ۱۶٫۲۴ ۱۵٫۵۶ سفید ۱۳٫۳۳ ۵ سفید

مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی بهگام با مشاوره و برنامه ریزی، تدریس خصوصی و برگزاری کلاس های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی، راه دشوار رسیدن به دانشگاه را برای دواطلبان آسان می کنند. برای ارتباط تلفنی با مشاوران و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت