rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

معرفی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در مسیر جاده ابریشم و مسیر ترانزیتی تهران-مشهد-افغانستان واقع شده که سالانه میزبان میلیون‌ها زائر حرم مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌باشد.

در سال ۱۳۴۲ به عنوان مرکز بهداشت  فعالیت خود را آغاز نمود و تا سال ۱۳۸۸ با همین نام به فعالیت در این زمینه پرداخت.

اما با توجه به کسب موفقیت هایی در زمینه بهداشت و درمان توانست  با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شبکه بهداشت و درمان به دانشکده علوم پزشکی ارتقاء یابد.

دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با هفت معاونت شامل توسعه مدیریت و منابع، درمان، بهداشت، غذاو دارو، آموزش و پژوهش، فرهنگی و دانشجویی و قائم مقام امور مشارکت­های مردمی و سازمان­های مردم نهاد و خیرین سلامت، سه دانشکده پیراپزشکی، مامایی و پرستاری، بهداشت و دو مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم و ۲۲ بهمن در زمینه بهداشت و درمان فعالیت کرده و به عموم مردم خدمات ارائه می­ دهد.

دانشگاه علوم پرشکی نیشابور دارای دانشکده های زیر می باشد:

حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع  وظیفه تأمین خدمات تخصصی در زمینه توسعه سازمان و مدیریت و ارتقاء مدیریت منابع انسانی، مالی، فیزیکی و اطلاعاتی و ارائه این خدمات به سایر واحدها ومعاونت های دانشکده را برعهده دارد.

حوزه معاونت درمان با دو بیمارستان و تعداد۱۳۸۶پرسنل، ۳۸۷ تخت فعال، ضریب اشغال تخت  ۹۰%  و با به تأمین و ارائه خدمات ستادی و تخصصی مربوط به امور درمان و بازتوانی می­پردازد.

حوزه معاونت بهداشت  ۱۲ مرکزجامع سلامت شهری،۳۳ مرکز جامع سلامت روستایی، ۷مرکز جامع سلامت شهری و روستایی، ۳۵پایگاه شهری، ۱ پایگاه روستایی و ۱۸۸ با رسالت برنامه ریزی، جلب مشارکت مردم و تقویت همکاری درون بخشی و برون بخشی با خانه بهداشت را تحت پوشش خود داشته و در زمینه بهداشت به مردم خدمات ارائه می­کند.

حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی به تربیت دانش‌آموختگانی می­پردازد که بتوانند پاسخگوی  نیازهای در حال تغییر جامعه باشند.

این حوزه هم اکنون با ۱۰ رشته و ۷۰۰ دانشجو فعالیت می نماید

درسال  ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی) با ثبت ۲۱ و۴۳ مقاله ایندکس در مجلات داخلی و خارجی  موفق به کسب رتبه ۲۵کشوری در تولید علم در بین دانشگاه و دانشکده ­های علوم پزشکی کشور  گردید.

حوزه معاونت غذا و دارو وظیفه نظارت بر مراکز تولید مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی و داروئی منطقه و پایش رعایت شرایط مناسب تولید و استانداردهای کیفیت و ایمنی فرآورده های تولیدی را برعهده دارد.

حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، وظیفه  توسعه و تعمیق اندیشه های دینی و سیاسی و اجتماعی دانشگاهیان را برعهده دارد.

حوزه قائم مقام امور مشارکت­های مردمی و سازمان­های مردم نهاد و خیرین سلامت به منظور سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظام مندسازی برنامه ها و روش های مشارکت های اجتماعی در بخش سلامت منطقه ودر راستای هماهنگی بین بخشی در بهره گیری از همه ظرفیت های موجود ایفای نقش می نماید.

سایت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت