rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

این گونه هر شکستی را به موفقیت تبدیل کنید!

این گونه هر شکستی را به موفقیت تبدیل کنید!

تبدیل شکست به موفقیت

همین لحظه ای که این مطلب را مطالعه می کنید، شاید بارها طعم شکست را چشیده باشید. هرچند ممکن است بعضی از آن ها را هرگز به یاد نیاورید.

مثلا هنگامی که برای اولین بار خواستید راه بروید یا دوچرخه سواری کنید، زمین خوردید. یا اولین باری که خواستید شنا کنید نزدیک بود غرق شوید یا در همین روزهایی که برای کنکور درس می خوانید، ممکن است در آزمون ها آن نتیجه مطلوب را به دست نیاورده باشید… یا علی رغم تلاشی که می کنید، نتیجه دلخواه‌تان را نگرفته باشید و…

نکته مشترک همه این شکست ها، همراه بودن آن ها با احساس ترس از عدم موفقیت و رسیدن به هدف، ناامیدی، نگرانی و ناراحتی برای شما است. ولی باید بدانید که از شکست خوردن نباید نگرانی به دل خود راه بدهید، بلکه باید نگران فرصت هایی باشید که اگر تلاش نکنید از بین خواهند رفت.

چون شکست خوردن یکی از مشخصه های مسیر موفقیت است و شما باید از شکست هایتان به عنوان پله های رشد و ترقی و رسیدن به هدفتان استفاده کنید و بعد از شکست، قوی تر از قبل بلند شوید و تلاش خود را از سر بگیرید.

شکست خوردن ممکن است پایان یک فرصت باشد، ولی پایان امکان ها و تلاش کردن شما نیست.

 در ضمن هیچگاه دائما به خود نگویید که من شکست خورده ام بلکه بگویید هنوز موفق نشده ام.

عنصر اصلی موفقیت در کنکور

زاویه دید خود را به شکست هایتان تغییر دهید

سعی کنید زاویه دید خود را به شکست هایتان تغییر دهید و به اصطلاح همیشه به نیمه پر لیوان نگاه کنید. هرچند این کارسخت است ولی شما می توانید آن را انجام دهید و از پس آن بر بیایید.

مثلا این گونه فکر کنید که شکست ها به شما یاد می دهند، در تلاش بعدی برای رسیدن به هدف خود از چه چیز هایی باید دوری کنید و باید کار و تلاش خود را به گونه ای صحیح تر از قبل انجام دهید. زیرا شکست فرصتی است برای آموختن و تجربه کردن و به این معنی است که باید تلاش خود را بیشتر کنید.

هیچگاه فکر نکنید که شکست شما را حقیر می کند، بلکه نشان می دهد شما انسان بی نقصی نیستید.

اگر این گونه طرز فکرتان را نسبت به شکست تغییر دهید، در آینده ای نزدیک که به هدفتان دست یافتید، پی می برید که همین شکست ها دلیل موفقیت و صعود شما بوده اند.

هرگز تسلیم نشوید

در نهایت این خود شما هستید که تصمیم می گیرید که کنج دیواری کز کنید و هراس و نگرانی به دل خود راه دهید و یا محکم تر از قبل برخیزید و با انگیزه بیشتر، دوباره کار وتلاش خود را سرگرفته و هرگز در راه رسیدن به هدف خود، تسلیم نشوید.

پس تا زمانی که رویاهایتان تحقق یابند، تا زمانی که آرزو هایتان به بار نشینند، و تا زمانی که موفقیت با شکست وداع کند و زمانی که صبح روشن امید بر تاریکی شب غلبه کند، هرگز تسلیم ناکامی ها و شکست ها نشوید.

این جمله را به یاد داشته باشید که
شکست فقط فرصتی است برای شروع دوباره، اما هوشمندانه تر از قبل.

اعتماد به نفس و نقش آن برای موفقیت در کنکور


مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی بهگام با مشاوره و برنامه ریزی، تدریس خصوصی و برگزاری کلاس های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی، راه دشوار رسیدن به دانشگاه را برای دواطلبان آسان می کنند. برای ارتباط تلفنی با مشاوران و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت