rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

عنصر اصلی موفقیت در کنکور چیست؟

عنصر اصلی موفقیت در کنکور چیست؟

عنصر اصلی موفقیت در کنکور

شاید باور نکنید که بسیاری از حرکات و عکس العمل هایی که ما در زندگی روزمره ی خود انجام می دهیم، غیرارادی و نتیجه اندیشه ای است که برای مدت طولانی و پشت سر هم وارد ذهنمان شده و در آن جا مانده است.

همان طور که می دانید انسان ها دارای دو ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه (تلقین) هستند. بسیاری از کارهای فیزیکی که در طی شبانه روز انجام می دهیم، از ضمیر خود آگاه ما سرچشمه می گیرند. اما همه ی باورها و اعتقادات ذهنی، از ضمیر ناخودآگاه فرمان می گیرند.

آنچه طی سال ها در ذهن گرد می آید و سبب می شود که فرد، عکس العملی سازمان یافته در برابر افکار نشان دهد و دیگر حاضر نباشد هیچ گونه مطالبی را بر خلاف آن قبول کند، نشان دهنده ی قدرت بالای ضمیر ناخودآگاه ماست.

به همین جهت روانشناسان موفقیت معتقدند هرگاه فردی تمام ذهنیت خود را بر روی اندیشه با عقیده ای متمرکز و هر روز آن را تقویت کند، این باور شخص، در جهان بیرون، جنبه ی واقعیت پیدا می کند و تحقق می یابد.

انتخاب رشته تلفنی چه فوایدی خواهد داشت؟

استفاده از قدرت تلقین برای موفقیت در کنکور

همه ی انسان ها از قدرت تلقین پذیری برخوردار هستند. کسی در دنیا پیدا نمی شود که تلقین پذیر نباشد. اما درجه ی تلقین پذیری افراد متفاوت  است.

تلقین این قدرت را دارد که شما را در زندگی به اوج برساند. به قول مارک فیشر اگر ناخودآگاه فکر کنی که بردن مسابقه حقت نیست، می بازی.

بنابراین با قدرت میتوان گفت که راز موفقیت هر کس در ناخود آگاه اوست، در این که تا چه اندازه در کنترل این ضمیر غیرارادی خود، مهارت دارد.

از این رو برای موفقیت در کنکور، قدرت تلقین شما اهمیت بسیار زیادی در موفقیت تان دارد و عنصر اصلی برای رسیدن به موفقیت در کنکور می باشد.

در واقع قدرت تلقین و استفاده از آن یکی از کلید های طلایی موفقیت در کنکور و از رموز رتبه و کارنامه قبولی سال های قبل است.

رتبه و کارنامه های قبولی کنکور

فقط کافی است که عزم تان را جزم کنید و اولین قدم برای تغییر افکار سازمان یافته ى غلط در ناخودآگاه ذهن تان را بردارید.

می توانید تمام نمی توانم ها را از ذهن تان پاک کنید و کلمات مثبت من می توانم را در سراسر ذهن تان برای انجام هر فعالیتی گسترش دهید.

ما مطمئنیم که اگر تفکر کسی را عوض کنیم، زندگی اش را عوض کرده ایم و کلید تغییر تفکر، تلقین کلامی است.

تلقین کلامی به مرور زمان و با تکرار، وارد ضمیر ناخود آگاه شده و قسمتی از باور فرد می شود.

پس برای شروع اولین گام موثر در رسیدن به اهداف تان، باید باور داشته باشید که می توانید سپس با اشتیاق، کار خود را آغاز کنید و این جمله رو  به یاد داشته باشید که تنها کسانی می توانند کارهای بزرگ انجام دهند که به قدرت ذهن ایمان دارند.

اگر هدفتون موفقیت در کنکور و کسب رتبه خوب و رسیدن به رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تون یا سایر اهدافی که دارین و می خواین بهشون برسید، هست، باید این نکته رو هرگز فراموش نکنید و لحظه به لحظه مواظب گفته ها، فکرها و حرفای دل تون باشین.

۱۰ اصل موفقیت در کنکور

مواظب باشین که به خودتون چی میگین. هیچ وقت نگین که چرا زندگی من این جوریه، چرا من اراده و انگیزه و یا حوصله ی انجام کاری رو ندارم، چرا من خوب درس ها رو نمی فهمم و …

چون همه این ها دست خود شماست و این شما هستید که زندگی خودتون رو به خرابه یا به قصری باشکوه و شاهکاری بینظیر تبدیل می کنین.

قهرمانی در وجود تو نهفته است، کافیست بیدارش کنی تا به بهترین خواسته هات برسی و موفق بشی.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت