rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

با نزدیک شدن به کنکور سراسری باید چه باید کرد؟

با نزدیک شدن به کنکور سراسری باید چه باید کرد؟

همانطور که میدانید با نزدیک شدن به کنکور سراسری استرس افراد افزایش پیدا میکند و توانایی مرور درس ها کاسته می‌شود. با نزدیک شدن به کنکور سراسری ۹۷ برای بسیاری از داوطلبان این پرسش پیش خواهد آمد که برای قبولی در کنکور چه کاری باید انجام بدهند و در سال ۹۷ چطور میتوانند به موفقیت برسند؟ قطعا برای دستیبابی به هدفتان و دریافت نتیجه ی مطلوب در کنکور ۹۷ باید در اخرین لحظات تمام تلاشتان را به کار بگیرید و از راهکارهایی که در ادامه معرفی می کنیم استفاده کنید.

۱- آزمون سراسری ۹۶ را مورد بررسی قرار دهید.

قطعا بررسی کنکور سراسری ۹۶ و قبولی های سال گذشته کنکور می‌تواند کمک بسیاری زیادی به شما کند چون به اثبات رسیده است که هر ساله سوالات مشابهی از سال‌های گذشته در کنکور مطرح می‌شود و احتمال این که تعداد این سوالات در کنکور سراسری ۹۷ هم بالا باشد کم نیست.

۲- دروسی که مطالعه کرده اید را جمع بندی کنید.

جمع بندی و مرور درس ها این امکان را برایتان فراهم خواهد کرد که بتوانید آمادگی لازم را برای کنکور سراسری ۹۷ داشته باشید و مطالبی که خوانده اید را در ذهنتان تثبیت کنید. در آخرین ماه قبل از کنکور ۹۷ سعی کنید تا از خواندن مطالب جدید پرهیز کنید و فقط به دوره کردن آن ها بپردازید.

نکاتی در مورد مطالعه کنکور

۳- استرس تان را کاهش دهید.

قبولی در کنکور فقط با درس خواندن و تمرین کردن حاصل نمی‌شود. برای اینکه بتوانید به نتیجه ی دلخواه‌تان در کنکور سراسری دست پیدا کنید. باید بتوانید روحتان را تحت کنترل خود در بیاورید و اعتماد به نفس را در خودتان تقویت کنید. قطعا با نزدیک تر شدن به کنکور سراسری ۹۷ باید بتوانید استرستان را کاهش دهید و از روش های کاهش استرس بهره بگیرید.

نحوه کنترل استرس کنکور

۴- رژیم غذایی تان را کنترل کنید و به میزان کافی بخوابید.

کنترل رژیم غذایی و پرهیز از خوردن فست فود ها باعث می‌شود تا بازده تان در درس خواندن افزایش پیدا کند و همینطور کمتر دچار استرس شوید. همچنین برخورداری از خواب کافی هم می‌تواند به طور اعجاب انگیزی کمکتان کند و باعث شود بتوانید مطالبی را که خوانده اید بهتر به یاد آورید و بهتر آن ها را در ذهنتان طبقه بندی کنید.سعی کنید هر چه بیشتر به کنکور سراسری ۹۷ نزدیک می‌شوید بیشتر این عوامل را رعایت کنید

۵- روزهای قبل از کنکور از محل کنکور سراسری ۹۷ بازدید کنید.

اگر فرصت کافی را داشته باشید میتوانید در روزهای آخر قبل از کنکور سراسری از محلی که قرار است آزمونتان در آن برگزار شود بازدید کنید این کار باعث می‌شود تا استرستان کاهش پیدا کنید و در زمان کنکور بتوانید بیشتر روی خودتان مسلط باشید.

۶- مشاوره با افراد متخصص درباره کنکور سراسری

مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در هر زمینه ای به شما کمک می‌کند برای آن آماده شوید. موسسات و افراد بسیاری هستند که در زمینه کنکور سراسری به ارایه مشاوره می‌پردازند. جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی کنکور می‌توانید از طریق خطوط ثابت تلفن با گروه مشاوران بهگام تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی کنکور

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت