rotate

گوشی خود را به حالت عمودی برگردانید

ترک اعتیاد به موبایل برای موفقیت در کنکور

ترک اعتیاد به موبایل برای موفقیت در کنکور

ترک اعتیاد به موبایل در دوران کنکور یکی از مهم ترین مراحلی که بایستی برای انجام آن اقدامات لازم انجام پذیرد. اعتیاد به گوشی هوشمند از جمله معضلاتی است که امروزه گریبان گیر افراد در گروه های سنی مختلف شده است.

یکی از مهم ترین قابلیت‌های موبایل یا گوشی هوشمند آن است که به سبب امکانات بی شماری که دارد، بسیاری از نیازهای تکنولوژیک شما را برطرف می کند. استفاده کارآمد از گوشی تلفن همراه حتی می‌تواند به موفقیت شما در آزمون کنکور کمک کند، اما استفاده از این وسیله کارآمد ولی اعتیاد آور برای سرگرمی و گذران وقت می‌تواند تاثیر بسیار بدی در نتیجه آزمون شما داشته باشد. شبکه های اجتماعی مختلف از اساسی ترین عوامل ایجاد اعتیاد به موبایل هستند زیرا مطالب بی شماری را دارا هستند که به واسطه همین امر فرد را اسیر خود می کنند.

راه حل های ترک اعتیاد به موبایل در دوران کنکور

۱- خودداری از عضو شدن در تمام گروه ها و کانال های موجود در شبکه های اجتماعی. دانش آموزان بایستی این نکته را در نظر بگیرند که کنکور سرنوشت آن‌ها رقم می‌زند و به همین جهت نباید وقت ارزشمند خودشان را صرف مطالب بی فایده کانال و گروه های مختلف بکنند.

۲- حذف کردن بازی های مختلف که بر روی گوشی هوشمند نصب هستند.

۳- خاموش کردن تمام زنگ های هشدار گوشی به ترک گوشی کمک خواهد کرد، زیرا با وجود هشدارها در صورت ایجاد پیام جدید به صورت ناخودآگاه تمرکز فرد به هم می‌خورد.

۴- تعیین زمان دقیق برای استفاده از گوشی

۵- دور شدن از نرم افزارها مزاحم و وقت گیر: به منظور ترک گوشی در دوران کنکور بایستی تمام نرم افزارهای غیر ضروری و وقت گیر را در پوشه های جداگانه قرار دهید تا کمتر در دسترس باشند. در دسترس نبودن کمتر این نرم افزارها سبب می گردد تا اعتیاد به استفاده از آن ها کاسته شود.

۶- دور شدن از گوشی در دوران کنکور. یکی از بهترین راه حل های ممکن برای ترک گوشی آن است که این دستگاه را در اتاق دیگر یا فاصله بسیار دوری قرار داد. با دور بودن گوشی می توان از استفاده مکرر و بی فایده آن جلوگیری کرد و زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص داد.

باید به این نکته دقت داشت که منظور از ترک اعتیاد به موبایل استفاده بیش از حد و افراطی از امکانات آن برای سرگرمی و اتلاف وقت است.

کاهش استفاده از گوشی و موفقیت در دوران کنکور

دانش آموزان دبیرستانی و کنکوری بایستی به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به حجم دروس و زمانی که دارا هستند، باید از تک تک ثانیه های خود بهره مند شوند. استفاده از گوشی در دوران کنکور می‌تواند زمان زیادی از داوطلبان کنکور را از بین برد و موجب کاهش تمرکز آن ها در طولانی مدت می‌شود.

بهره گیری مداوم از گوشی موجب کاهش قدرت یادگیری نیز می گردد و به همین جهت بسیاری از مشاوران به ترک آن در دوران کنکور بسیار پافشاری می کنند. با ترک گوشی می توان زمان بیشتر و مفیدتری را به دست آورد و آن را به مطالعه اختصاص داد. دوران کنکور زمان بسیار طلایی برای تعیین آینده شغلی فرد در است و به همین جهت دارای اهمیت بالایی در زندگی می‌باشد.

چرا در دوران کنکور نباید بیش از حد از گوشی هوشمند استفاده کنیمک

۱- کاهش استرس و اضطراب که ناشی از استفاده مکرر از گوشی می باشد.

۲- دستیابی به اهدافی که سال ها برای محقق شدن آن تلاش نموده اید.

۳- با استفاده کمتر از تلفن همراه باعث افزایش تمرکز تان می‌شوید.

۴- کاهش وابستگی به تلفن همراه به مدیریت بهتر زمان کمک می‌کند.

مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی بهگام با مشاوره و برنامه ریزی، تدریس خصوصی و برگزاری کلاس های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی، راه دشوار رسیدن به دانشگاه را برای دواطلبان آسان می کنند. برای ارتباط تلفنی با مشاوران و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

طراحی و توسعه توسط محمد سلیمانپور | mohammad soleimanpour
تمام حقوق سایت